POINT pirmas Pabaltijyje gavo atitikties PA-DSS standartams sertifikatą

2012.02.07

Pirmaujanti Europoje elektroninių mokėjimų sprendimų tiekėja, įmonė „Point Transaction Systems” jau dabar gali patvirtinti, kad ji yra viena iš pirmųjų, kurios sukurta programinė įranga atitinka naujausius, sugriežtintus mokėjimų kortelių industrijos saugumo reikalavimus. Šie reikalavimai numato gamintojo prievolę užtikrinti, kad visa į rinką patekusi mokėjimo įranga gali apsaugoti kortelių vartotojų informaciją ir autorizavimo duomenis pagal mokėjimų kortelėms keliamus reikalavimus.

VISA, MasterCard ir American Express reikalavimai skelbia, kad nuo šių metų liepos 1 d. visa programinė įranga mokėjimo kortelių aptarnavimo įrangai Baltijos šalyse turi būti sertifikuota PA-DSS (Payment Application-Data Security Standard) saugumo standartų atitikčiai. Tačiau „Point” pagal keletą industrijos saugumo reikalavimų netgi viršijo privalomus saugumo reikalavimų normatyvus. Pavyzdžiui, Švedijos rinkoje „Point” su ATOS „Xenta” terminalu užtikrina atitikimą jau pagal dar naujesnę – 2.0 PA-DSS versiją.

UAB „Point Transaction Systems” Baltijos šalių vadovas Agris Štikāns nurodė, kad atitikimas PA-DSS standartams įmonėms tarnauja kaip patikimumo garantas ir kokybės patvirtinimas.  Tai pasiekta žymiomis programinės įrangos kūrimo skyrių pastangomis ir veiksmais visose „Point” rinkose: „Sertifikatas patvirtina, kad „Point” siūlomos paslaugos atitinka industrijos kokybės reikalavimus, yra šiuolaikiškos ir saugios. Kortelių vartotojų informacijos apsauga yra svarbus klausimas kaip pirkėjams, taip ir prekiautojams, ir Point su pasididžiavimu patvirtina, kad mūsų produktai ir sprendimai neatsilieka nuo pažangiausių technologijų mokėjimo kortelių saugumo užtikrinimo srityje”.

UAB „First Data” Baltijos šalių vadovė Zanda Brivule-Jansone pakomentavo:“PA-DSS Standarto įvedimas neturi įtakos nei vartotojo, nei prekiautojo pirkimo procesui, tačiau tie prekiautojai, kurie naudoja sertifikuotą PA-DSS programinę įrangą, žymiai sumažina savo verslo riziką. Patirtis rodo, kad viena iš kortelių duomenų vagysčių priežasčių yra saugumo reikalavimų neatitinkančių technologijų naudojimas, kortelių duomenų vagystės gali padaryti didelių nuostolių įmonėms ir bankams”.

Taip pat, „Point” 2011 metų lapkričio mėn. pradžioje prisijungė prie „Secure POS Vendor Alliance“ (SPVA), ir tapo 18-ąja susivienijimo nare.

„Šis susivienijimas yra labai rimta organizacija, ir prisijungimas prie jos rodo mūsų įmonės, kaip saugios ir patikimos įmonės, vertę. Tas faktas, kad kartu su kitais nariais mes esame šiame aljanse, yra labai reikšmingas, nes kartu galime dirbti, kad elektroninius mokėjimus padarytume dar saugesniais”, sakė „Point” Baltijos šalių vadovas Agris Štikāns.

 SPVA yra nevalstybinė organizacija, kurią 2009 m. įkūrė trys didieji mokėjimų industrijos dalyviai – VeriFone, Ingenico ir Hypercom. Pagrindinis susivienijimo tikslas yra padidinti elektroninių mokėjimų saugumo standartus, apsaugoti kortelių vartotojų informaciją, bei apsaugoti prekiautojus nuo saugumo pažeidimų, mėginant sumažinti vagysčių, apgaulės atvejus ir kitą riziką, kuri gresia visoms elektroninių mokėjimų srityje dirbančioms įmonėms.